
Продовжується VI фаза проєкту «Інноваційний університет та лідерство»

Продовжується VI фаза проєкту «Інноваційний університет та лідерство», що присвячена моделям академічної автономії та ролі університету в системі освіти впродовж життя. Естафету участі в проєкті перейняла в.о. директора Навчально-наукового інституту розвитку академічного потенціалу, старший викладач кафедри політології та державного управління факультету інформаційних і прикладних технологій ДонНУ імені Василя Стуса, доктор філософії з політології Анна Осмоловська.
20 учасників з усіх куточків України, які були відібрані серед 120 претендентів, об’єднані спільною метою – перейняти польський досвід для ефективного втілення концепції «LifeLong Learning» в своїх ЗВО. Навчання відбуватиметься у двох провідних університетах Європи – Варшавському університеті (м. Варшава) та Ягелонському університеті (м. Краків).
У перший день відкриття шостої фази майбутніх інноваційників привітав онлайн із Києва професор Тарас Фініков, координатор проєкту з української сторони, Президент МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», а також Олеся Ващук, Голова правління ГО «Інноваційний університет». Професор Роберт А. Сухарські, координатор проєкту з польської сторони, декан факультету «Artes Liberales» Варшавського університету, побажав усім натхнення, плідної роботи та потужних результатів.
Першу лекцію для учасників провела професор Ева Крогулець, проректор Варшавського університету з питань розвитку, познайомивши з III (соціальною) місією Варшавського університету в контексті Стратегії розвитку університету.
Анна Володко, директор Бібліотеки Варшавського університету розповіла про роль наукової бібліотеки в контексті безперервної освіти та навчання.
Темою другого дня став кейс Відкритого університету, який презентувала його директорка др. Катажина Лубричинська-Цихотьска.
Третій день з учасниками проєкту працював професор Павел Стемпень, директор Міждисциплінарної докторської школи Варшавського університету. Пан Стемпень розповів про зміни польського і європейського законодавства у сфері підготовки докторантів, особливості набору, підготовки і випуску докторів філософії, а також важливість міждисциплінарного підходу при підготовці сучасних науковців.
«Розум – це здібність засвоювати знання, а інтелект – здатність продукувати нове знання».
Щиро дякуємо організаторам за довіру! Радіємо, що #КрутіСтусівці представляють Стусівський університет у масштабних і корисних проєктах.
Пресцентр ДонНУ імені Василя Стуса