
Стусівці долучилися до фіналу студентського конкурсу інноваційних та креативних ідей «FuturEU»

Стусівці долучилися до фіналу студентського конкурсу інноваційних та креативних ідей #FuturEU Альянсу європейських університетів #CIVICA в Hertie School (Берлін, Німеччина).
Цей візит і взагалі інтеграцію українських університетів у родину європейських університетів реалізовано Варшавською школою економіки SGH у межах проєкту #CIVICA4Ukraine за унікальною програмою «Солідарні з Україною – Європейські університети» NAWA.
Координаторками проєкту від Варшавської школи економіки є Уповноважена ректора з питань співпраці з ЗВО України пані Ірина Дегтярьова і директор міжнародного центру SGH пані Катажина Кацперчик. Співпрацю за проєктом від Стусівського університету координують директор Навчально- наукового інституту розвитку академічного потенціалу Анна Осмоловська і заступниця директора – Світлана Жильцова.
Цього року організатори конкурсу FuturEU надали статус спостерігача команді студентів українських університетів – учасників проєкту «CIVICA For Ukraine»: Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київській школі економіки, Українського католицького університету, Донецького національного університету імені Василя Cтуса.
Представники Стусівського університету мали можливість брати участь в усіх онлайн-вебінарах, що були організовані в рамках конкурсу FuturEU. Ця команда представлена здобувачами економічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса – Дар’я Прилипченко, юридичного факультету – Катерина Парійчук, Дар’я Драч, факультету хімії, біології і біотехнологій – Андрій Рисіч. Дар’я Прилипченко разом із Ольгою Безп’ятко змогли взяти участь у поїздці до Берліну, де до них приєдналася здобувачка факультету інформаційних і прикладних технологій ДонНУ імені Василя Стуса Марія Маєвська, яка наразі перебуває на навчанні у Варшавському університеті.
Інформація про ініціативу FuturEU доступна за покликанням: https://www.futureu-initiative.org/
Члени української команди присвятили свою презентацію впливу війни на довкілля, військовому злочину екоциду та показали, наскільки важливо пам’ятати про це, дискутуючи про зміни клімату, сталий розвиток і зелене відновлення.
Враженнями від заходу діляться учасниці, здобувачки 3 курсу спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля», освітньої програми «Підприємництво. Інтернет-трейдинг. Туристичний бізнес» Ольга Безпʼятко (за сумісництвом заступниця голова Студентської ради економічного факультету) і Дарʼя Прилипченко:
«Не вистачає слів, щоб описати те, наскільки сильно нам сподобався цей захід.
По-перше, нас дуже тепло зустріли у Варшаві. Нас проконсультували щодо всіх питань та провели екскурсію Варшавською школою Економіки (SGH). Розповіли про історію та нинішнє життя закладу.
По-друге, не менш тепло нас прийняли у Берліні, завдяки Hertie School. Організатори надали всі умови для того, щоб учасники були у комфорті й отримали максимум від цього заходу.
У перший день у нас була екскурсія Берліном, потім — networking dinner, де ми ближче познайомились один з одним.
На другий день відбулася фінальна презентація всіх проєктів, де кілька команд із європейських університетів представляли свої ідеї стосовно рішення кліматичних проблем. Все було дуже цікаво. Українська команда була в якості спостерігаючих.
На третій день нам провели ще одну екскурсію, й на цьому ця маленька подорож офіційно закінчилася.
Ми отримали безліч незабутніх вражень, різноманітні спогади, та навіть трохи знайомств). Завдяки CIVICA, SGH, Hertie School та NAVA ми по-іншому подивились на подібні університетські заходи».
Дякуємо організаторам і координаторам за запрошення, теплий прийом і супровід наших здобувачів та окремо Юлія Овчинникова – за спеціальний воркшоп по екоциду та актуалізацію цієї теми для студентів CIVICA!
Пресцентр ДонНУ імені Василя Стуса