
Викладачі кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики взяли участь у воркшопі «Інформування про Європейський Союз в Україні в умовах російської агресії»

4-8 липня 2023 року доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики факультету історії та міжнародних відносин ДонНУ імені Василя Стуса Ірина Богінська та старший викладач цієї ж кафедри Ірина Паніна взяли участь у воркшопі «Інформування про Європейський Союз в Україні в умовах російської агресії» проєкту напряму Жана Монне REBUILD «Відбудова потенціалу Європейських студій на українських територіях, що постраждали від конфлікту: осмислюючи виклики та генеруючи рішення», який проводила Українська асоціація викладачів і дослідників європейської інтеграції.
Міжнародний воркшоп мав на меті навчити освітян особливостям комунікації про ЄС в Україні та про Україну в ЄС, надати корисні інструменти у викладанні європейських студій і розширити мережу дослідників європейських студій.
4-5 липня були дуже насиченими:
- знайомство організаторів і учасників;
- презентація напряму ім. Жана Монне Програми Еразмус+ і Української асоціації викладачів та дослідників європейської інтеграції;
- інформування про роботу Вишгородської районної військової адміністрації під час війни (дякуємо за цікаву розповідь і потужну роботу Олексію Данчину);
-дискусія про:
-культурну політику ЄС в умовах війни (Марина Кеда)
-спільну зовнішню та безпекову політику ЄС (Олег Пошедін)
-післявоєнну відбудову України (Ганна Дугінець)
-європеїзацію вищої освіти (Ірина Сікорська).
Кожна команда учасників поділилася досвідом викладання європейських студій в умовах війни. Зокрема, викладачі кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Ірина Богінська та Ірина Паніна презентували мікропроєкт «Study Europe in Disputes». Протягом 2021-2023 років кафедра активно впроваджувала інтерактивні методи в процес викладання тем і модулів з європейських студій, проводила відповідні профорієнтаційні та методичні заходи для школярів, вчителів, бібліотекарів і державних службовців.
6-8 липня відбулися інші заходи:
- тренінг Олени Тараненко «Стійкість до інформаційних впливів в умовах війни»;
- тренінг Юлії Біденко «Інтерактивні методи у викладанні європейської та євроінтеграційної тематики»;
- майстер-клас від Крістіни Бут про громадянське суспільство в умовах повномасштабної війни, толерантність і розуміння множинності досвіду та вразливості».
Лекції про:
– мережеву комунікацію в умовах війни (Таміла Герасимчук);
– міграційну політику ЄС (Тамара Кортукова);
– цифрову трансформацію (Ірина Фищук);
– європейську військову допомогу Україні (Андрій Омельченко);
– постконфліктну кримінальну юстицію (Томас Крюессман).
Секретом успішної заявки проєктів напряму Жана Монне поділилася Олена Тупахіна.
Протягом усього воркшопу було акцентовано увагу на перспективах набуття Україною членства в ЄС, популяризації європейських цінностей в Україні серед широкої громадськості й специфіці проєктів у межах напряму Жана Монне як важливого каталізатора змін в системі освіти України.
Наприкінці воркшопу всі учасники отримали сертифікати, але найголовніше – набуті навички інфомедійної грамотності, роботи з інтерактивними методиками, але найголовніше – розширення кола однодумців – викладачів і дослідників європейської інтеграції.
Проєкт REBUILD «Відбудова потенціалу європейських студій на українських територіях, що постраждали від конфлікту: осмислюючи виклики та генеруючи рішення» спрямований на посилення потенціалу європейських студій у переміщених закладах вищої освіти з тимчасово окупованих (Донецька, Луганська, Запорізька область).
10 команд учасників долучилися до реалізації проєкту в 2021 році та продовжують реалізовувати свої мікропроєкти.
Щиро дякуємо Українській асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції (APREI) за можливість долучитися до проєкту REBUILD, плідну співпрацю та чудову атмосферу на воркшопі!
Вдячні Роману Калитчаку за модерацію проєкту і організацію воркшопу!
Дякуємо всім спікерам і тренерам за цікаві лекції, незабутні тренінги, унікальні та корисні поради й рекомендації, набутий досвід і натхнення!
Кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики ДонНУ імені Василя Стуса