
В.о. завідувача кафедри ботаніки та екології Олександра Машталер пройшла навчання в літній школі «Механізми захисту природи в умовах війни»

Упродовж 1-3 червня 2024 року в.о. завідувача кафедри ботаніки та екології факультету хімії, біології і біотехнологій ДонНУ імені Василя Стуса Олександра Машталер пройшла навчання в літній школі «Механізми захисту природи в умовах війни», організатором якої була Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ).
У роботі школи взяли участь найактивніші та найуспішніші учасники онлайн-курсу ЕПЛ «Механізми захисту природи в умовах війни», що тривав упродовж січня-травня 2024 року. Робота літньої школи відбувалася у с. Коротище Дрогобицького району Львівської області.
Учасники школи мали можливість відвідати місця порушення природоохоронного законодавства з метою ілюстрації опосередкованого впливу воєнних дій на природні комплекси, розорювання прибережно-захисних смуг, незаконний видобуток гравію, піску.
Слухачі курсу працювали з юристами-практиками екологічного права, екологами, ботаніками, географами, гідробіологами та вчилися застосовувати набутий досвід у рольових іграх, мозкових штурмах та в інших завданнях.
Під час роботи опрацювати такі блоки:
– Природоохоронні території України: збереження, загрози, стан під час війни;
– Загрози дикій природі під час війни;
– Використання сучасних технологій у здійсненні фіксації шкоди, завданої довкіллю внаслідок війни, та збереження цих даних;
– Екоцид;
– Правові інструменти захисту екологічних прав та довкілля;
-Практичні вправи в польових дослідженнях.
Учасники школи мали можливість почути доповіді та перейняти досвід професіоналів своєї справи, досвідчених юристів та експертів МБО «Екологія-Право-Людина», науковців-біологів, геоботаніків, екологів та гідробіологів, що представляли результати своїх напрацювань у сфері дослідження біорізноманіття, роботи у сфері ПЗФ, фіксації збитків, що завдала росія внаслідок війни проти України, можливі шляхи відновлення порушених екосистем тощо.
Отриманий досвід буде враховано для тематичного наповнення та оновлення освітніх компонентів – «Загальна екологія», «Моніторинг довкілля», «Екологічна безпека», що викладаються для здобувачів спеціальностей 091 «Біологія та біохімія» та 101 «Екологія» в межах освітніх програм «Біологія» та «Екологія. Відновлення екосистем». Також отриманий досвід можна впровадити для викладання дисциплін вільного вибору студентів нашого Донецького національного університету імені Василя Cтуса.
Ми вдячні організаторам літньої школи та онлайн-курсу «Механізми захисту природи в умовах війни» за можливість навчання та професійного зростання! Це корисний досвід для нас. Сподіваємося на подальшу співпрацю!
Факультет хімії, біології і біотехнологій ДонНУ імені Василя Стуса