Виберіть сторінку

Свято знавців української мови

14 листопада 2015 року кафедра української мови та прикладної лінгвістики Донецького національного університету вже традиційно зустрічала учасників Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, цього разу у Вінниці. У ІІ турі конкурсу взяло участь 40 студентів (17 — філологічний напрям і 23 — нефілологічний напрям).

Урочисту частину відкрив голова оргкомітету, доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, голова Вченої ради університету, в.о. завідувача кафедри загального мовознавства і історії мови Анатолій Панасович Загнітко, який згадав історію становлення та основні етапи проведення конкурсу з української мови імені Петра Яцика в Донецькій області на базі Донецького національного університету, підкреслив значення української мови як державної. З промовою виступив також голова журі конкурсу доктор філологічних наук, доцент, в. о. завідувача кафедри української мови та прикладної лінгвістики Михайло Олексійович Вінтонів, який акцентував увагу на тому, що цей конкурс не тільки елемент національного виховання, а й інтелектуальні змагання, оскільки в ньому беруть участь переможці мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, переможці загальнонаціонального диктанту, який проходив у ДонНУ, і переможці І етапу конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Конкурсні завдання для філологічного напряму були розроблені кафедрою української мови та прикладної лінгвістики, а для нефілологічного — кафедрою української філології і культури. Завдання були спрямовані на виявлення не тільки знання української мови, але й ерудиції, вміння оперувати професійною лексикою та демонструвати знання культури й норм українського мовлення.

Серед переможців і номінантів ІІ етапу XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:

Філологічний напрям

1 місце — Гасай Євгенія (магістр, «Українська мова і література», філологічний факультет)

2 місце — Григоренко Ольга (3 курс, «Українська мова і література», філологічний факультет)

2 місце — Степова Олена (1 курс, «Прикладна лінгвістика», філологічний факультет)

3 місце — Козлова Олена (4 курс, «Українська мова і література», філологічний факультет)

3 місце — Перепелиця Вероніка (4 курс, «Українська мова і література», філологічний факультет)

3 місце — Рогова Марина (1 курс, «Прикладна лінгвістика», філологічний факультет)

Номінації

«За найкращий твір» — Омельченко Ріта (1 курс, «Російська мова і література», філологічний факультет)

Нефілологічний напрям

1 місце — Гаджук Зорина (1 курс, «Журналістика», філологічний факультет)

2 місце — Вдовиченко Василина (2 курс, «Журналістика», філологічний факультет)

2 місце — Оленцевич Едуард (3 курс, «Правознавство», юридичний факультет)

3 місце — Діденко Анастасія (3 курс, «Журналістика», філологічний факультет)

3 місце — Козак Каріна (1 курс, «Журналістика», філологічний факультет)

3 місце — Базюк Фаїна (3 курс, «Правознавство», юридичний факультет)

Номінації

«За найкращий твір» — Бойко Людмила (1 курс, «Екологія», біологічний факультет)

«За найліричніший твір» — Гусятинська Валентина (2 курс, «Документознавство та інформаційна діяльність», факультет математики та інформаційний технологій)

«За стилістичну вправність» — Бесчекова Карина (3 курс, «Міжнародні відносини», історичний факультет)

«За знання граматики» — Лук’яниця Анастасія (1 курс, «Культурологія, філологічний факультет), Бугайко Юлія (магістр, «Правознавство», юридичний факультет)

Щиро вітаємо переможців і зичимо їм подальших звершень!

Олена Євгенівна Козаченко,
старший лаборант кафедри української мови
та прикладної лінгвістики

Оксана Леонідівна Путіліна,
доцент кафедри української мови
та прикладної лінгвістики

фото Костянтина Родигіна

Приєднуйтеся до нас