
Міжуніверситетський день Рідної мови

«МИ НІКОЛИ НЕ ЗРЕЧЕМОСЯ РІДНОЇ МОВИ»
Такою була назва міжуніверситетського уроку Рідної мови, що відбувся на філологічному факультеті 21 лютого 2018 року в Міжнародний день рідної мови (інколи його називають «Міжнародний день материнської мови»). Ініціатором проведення заходу стала кафедра загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології. В ошатній аудиторії зібралися студенти різних спеціальностей філологічного факультету, а також гості зі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, лауреати міжрегіонального Відкритого творчого конкурсу серед учнівської та студентської молоді «Слово у душі – душа у слові». Цікавими були розповіді лауреатів нагороди імені Василя Стуса за 2017 рік Надії Дудніченко (м. Гайсин) за темою «Єднаймося, Братове-Українці» та Ростислава Дяченка «Лиш через терни до зірок», які висвітлили ідею єднання різних земель Держави.
Важливим був і своєрідний діалог Подільської та Донецької громад із питань рідного слова, що своєрідно акумульовано в листі Альони Вербицької (м. Торецьк Донецької області): «Слово – це дотик до душі. / Воно буває різним аж до болю. / І іноді звертаюсь я до слова. / Його не чутно, але тоді чому? / Чому душі моїй так тяжко і самотньо / Від цих поганих, гострих, тяжких слів? / І, мабуть, я ніколи не забуду / Смак слова, що залишилося в душі».
Під час міжуніверситетського уроку Рідної мови відбувся діалог у режимі он-лайн з учасниками круглого столу «Використання національних лінгвістичних корпусів у навчальному процесі», що проходив на базі товариства «Знання» (м. Київ). Основна думка – розширення віртуальної присутності рідної мови.
Міжуніверситетський урок Рідної мови «Ми ніколи не зречемося рідної мови» ще раз підтвердив слова великого поета Володимира Сосюри: «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи». Ці світи потрібно берегти, плекати й розвивати, бо сила народу в його Мові як носієві коду нації й незламності Духу.