Виберіть сторінку

ДЕНЬ КАР’ЄРИ ЄС У ДОНЕЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТУСА

ДЕНЬ КАР’ЄРИ ЄС У ДОНЕЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТУСА

20 березня на базі Інформаційного центру ЄС у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні пройшов День Кар’єри ЄС в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних Мереж ЄС в Україні». Другий рік поспіль Стусівський університет виграє заявку на проведення цього заходу та запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадяни ознайомитися та поширити інформацію про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді в контексті європейської інтеграції України. Для молоді – це унікальна можливість поспілкуватися з потенційним роботодавцем та ознайомитися із світовими трендами у сфері праці.

У заході взяли участь представники програми Erasmus+, Бюро Програм Європейської Комісії «Креативна Європа», Європейської Ради аспірантів та молодих вчених, Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, науковці ДонНУ імені Василя Стуса тощо.

З вітальними словами до гостей та учасників заходу звернулися експертка проекту «Інформаційна підтримка молоді та Мереж ЄС в Україні» Марія Пашкова, керівник інформаційного центру ЄС в ДонНУ імені Василя Стуса, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зав’язків Тетяна Орєхова та начальник Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Володимир Мережко.

Тетяна Орєхова підкреслила: «Сьогодні європейський та національний ринок праці ставить нові виклики перед нашою молоддю. Для того, щоб випускники закладів були конкурентоздатними завтра ми маємо визначити разом їх траєкторію подальшого професійного розвитку, набуття нових затребуваних компетентностей та гнучких навичок. Саме цим завданням присвячена діяльність багатьох програм Європейського Союзу».

Володимир Мережко у своєму вітальному слові наголосив: «Хочу подякувати представництву ЄС, а також Донецькому національному університету імені Василя Стуса за ініціативу та підтримку у проведенні заходу, який вже став доброю традицією та проходить вдруге. Подібні заходи надзвичайно потрібні вінницькій молоді і особливо студентам Вінниччини. Тут можна отримати максимум важливої інформації щодо потреб роботодавця та вимоги до студента. Протягом останніх років в області створено понад 6 тисяч нових робочих місць, це створює велику конкуренцію на ринку праці. Також приємним є те, що на Дні кар’єри ЄС представлена велика кількість, як приватних підприємств та державних установ, так і великого бізнесу. Під час подібних заходів відбувається дуже важливий взаємозв’язок між роботодавцем, студентом та викладачем, виявляються основні потреби та напрямки подальшої взаємодії, які дають лише позитивний результат для усіх сторін».

Після церемонії офіційного відкриття учасники заходу мали чудову можливість взяли участь у ярмарку вакансій, поспілкувалися з представниками Європейських програм для молоді, представниками бізнесу і провідних компаній Вінниччини.

Гості дізналися про світові/європейські тренди в питаннях розвитку професійних та гнучких компетентностей; про те, як задовольнити попит роботодавців у кваліфікованих кадрах; можливості навчання та стажування, отримали поради від професіоналів щодо працевлаштування, написання резюме, проходження співбесід, можливостей перетворення власних ідей у StartUp, а також мали змогу одразу взяти участь у співбесідах з представниками комерційних компаній та державних підприємств.

Учасники Дня кар’єри ЄС взяли участь у панельній дискусії «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз». Спікери дискусії, експерти з розвитку ринку праці: директор ДП «Електричні системи» Олександр Тищенко, начальник відділу кадрів ПАТ «Плазма Тек» Андрій Кузьменко, заступник директора Вінницького міського центру зайнятості Світлана Аляб’єва, професор кафедри менеджменту та поведінкової економіки Ольга Дороніна поділилися своїм досвідом, ознайомили гостей з вимогами роботодавців до професійних та «м’яких» компетентностей найманих працівників, проінформували про ситуацію на ринку праці Вінницького регіону: можливі вакансії та пропозиції роботи, розповіли як бути конкурентоспроможним через 20 років та розкрили секрети успішного пошуку роботи своєї мрії. Олександр Тищенко зосередив увагу аудиторії на компетентностях фахівця 21 століття: «Наразі нам потрібна фаховість, практика, емоційна стійкість, вміння комунікувати та знання англійської мови. На нашому підприємстві є 8 груп, які вчаться англійській мові, беруть участь у скайп-конференціях, перемовинах з нашими колегами з Європи». Андрій Кузьменко додав: «Якщо говорити про те, якими компетенціями повинна володіти людина, яка хоче працювати в «Плазма Тек», то це – потужна математична підготовка, тому що з багатьма процесами ви будете стикатися вперше, і навіть те, що ви прочитаєте в книжці, на практиці відбується трохи інакше. Якщо у вас буде розвинена сильна математична підготовка, то ви зможете розібратися з усім, що перед вами буде ставити життя». Ольга Дороніна наголосила: «Конкурентоспроможність – це наші особливі конкурентні переваги, які дають нам можливість користуватися попитом на ринку праці. Нам потрібно завжди бути в тонусі і думати про те, а чи конкурентоспроможні ми сьогодні? Ми можемо говорити про поєднання різних складових: освітньо-кваліфікаційних і психологічних особливостей. Надзвичайно важливим є сьогодні емоційний і соціальний інтелект. Наша конкурентоспроможність в наших руках! На жаль, людина часто ставить собі певні обмеження, але якщо ми прагнемо бути конкурентоспроможними, то ми повинні керуватися в житті висловом відомого менеджера Роберта Кійосакі, який говорить про те, що всі наші обмеження лише в нашому мозку. Тому якщо ми налаштуємося на те, що ми будемо успішними через 20 років, що не будемо піддаватися негативним тенденціям зовнішнього середовища, ми будемо будувати свої освітні професійні і життєві траєкторії». Світлана Аляб’єва проаналізувала рівень зайнятості і безробіття в Україні: «За даними Держкомстату чисельність занятого населення в Україні становить 654 тис. осіб, тобто 57 %. Найвищий рівень зайнятості в містах: Київ, Харків, Дніпро, а найнижчий відповідно – Волинська, Донецька й Тернопільська області».

Кожен охочий мав змогу відвідати тренінги та удосконалити свої вміння і навички. Доцент кафедри підприємництва, корпоративної та просторової економіки, керуючий партнер «Сімейної школи економіки» Владислав Болгов провів тренінг «Start UP: від ідеї до власного бізнесу. Основні питання та проблеми стартаперів в регіоні». Владислав Болгов окреслив основні принципи та ознаки стартапів: «По-перше, стартапи – це нові підприємства, по-друге –інноваційна ідея, по-третє – невеликий розмір, по-четверте – короткий життєвий цикл. Основною характерною рисою, яка виділяє стартап від інших компаній є інноваційний товар». Доценти кафедри менеджменту та поведінкової економіки ДонНУ імені Василя Стуса Галина Середа та Клавдія Тахтарова розповіли як успішно пройти співбесіду на роботу своєї мрії та створити відео-резюме. Галина Середа, розкриваючи секрети правильного написання резюме, підкреслює: «Резюме має бути логічним і структурованим, адже кожне слово має свою вагу. Ваше резюме має викликати бажання у роботодавця прочитати його повністю, ще раз перечитати і запросити Вас на співбесіду. Доцільно до резюме додати рекомендації з попередньої роботи, супровідний лист, посилання на свій профіль у соцмережах, контактний телефон тощо». Учасники тренінгу навчилися писати резюме, опанували основи написання мотиваційного листа, навчилися виокремлювати свої переваги, навіть не маючи досвіду роботи. Клавдія Тахтарова наголошує, що перед створенням відео-резюме потрібно продумати кожну фразу у розповіді про себе, краще записувати відео фрагментами, оперувати цифрами, контролювати свою жестикуляцію і мати належний охайний вигляд, використовувати мінімум косметики і бути самими собою. Доцент кафедри цивільного права і процесу ДонНУ імені Василя Стуса, керівник юридичної клініки Лілія Амелічева запропонувала цікаві кейси про влаштування на першу роботу та розповіла про підводні камені трудового договору, контракту та цивільно-правового договору.

Архіви

Приєднуйтеся до нас