Виберіть сторінку

#СтусівськийПроВійну 17.04.2022

#СтусівськийПроВійну 17.04.2022

53й день війни в Україні. Молитви тих християн, хто вже святкує Великодень або тільки готується до  Світлої Неділі,  сьогодні за Україну, Перемогу і Мир під рідним прапором. Сьогодні ми молимося за душі усіх тих, хто загинув. За нашу Армію та наш Народ, що сьогодні протистоять абсолютному злу. Ми молимося за порятунок 100 000 мирних жителів, що залишаються сьогодні у Маріуполі та  страждають від нестачі їжі та води. Українська влада намагається евакуювати жінок, дітей та поранених з обложеного Маріуполя гуманітарними коридорами. Але російські окупанти відмовляються, заявив президент Зеленський. Ситуація у Маріуполі залишається «просто нелюдською». Впливати на неї можна двома способами. Або за допомогою важкої зброї від західних партнерів України або за допомогою переговорів за участю цих партнерів.

Колеги, друзі, партнери, ми продовжуємо щодня інформувати вас про ситуацію та про нашу боротьбу на усіх фронтах, в тому числі і академічному. Ми продовжимо розповідати вам правду. Станьте поруч із нами. Станьте поруч із Україною!

Цифри дня:

 • З початку війни в Україні загинуло 202 дитини, як мінімум 361 дитину було поранено. Найбільше постраждало дітей у Донецькій (117), Київській (106) та Харківській областях (89), повідомили в прокуратурі.
 • Після російського вторгнення в Україні було зруйновано 91 навчальний заклад, ще 923 отримали пошкодження (Міністерство освіти)
 • З початку війни з України поїхало 4,8 млн. людей, повідомили в ООН. Основними напрямками біженців стали: Польща, куди виїхало 2,7 мільйона людей; Румунія – 732 тисячі; Угорщина – 454 тисячі; Молдова – 421 тисяча; Словаччина – 332 тисячі.
 • 1,4 млн. людей на сході України залишилися без доступу до безпечної води, ще 4,6 мільйона мають обмежений доступ. Це може спричинити спалахи інфекційних захворювань, повідомляє ЮНІСЕФ.
 • Сума отриманої благодійної допомоги для України від громадян та корпорацій із різних країн світу сягнула майже 924 мільйонів доларів – повідомили в Офісі президента.

Ірпінь, Київська область. Новий цвинтар, де поховані жертви російської агресії. 15 квітня 2022. Фото із соціальних мереж

Українська Армія та Народ продовжують відчайдушно боротися із російським агресором, для кого немає нічого святого. Ми закликаємо увесь цивілізований світ виступити проти війни та допомогти Україні! Ми візьмемо їх на себе і знищимо на землі! Допоможіть нам зробити це і в небі! #CloseSkyOverUkraine.

Що важливо знати про ситуацію в Україні станом на 17 квітня:

Російська армія продовжує перекидати бойову техніку та допоміжне обладнання з Білорусі до східної України  – у тому числі під Харків та Сєверодонецьк. Хоча оперативний фокус росії змістився на Донбас, кінцева мета війни залишається незмінною. Росія прагне змусити Україну відмовитися від євроатлантичної орієнтації та затвердити своє панування у регіоні.

КИЇВ. Вранці 17 квітня Бровари під Києвом потрапили під ракетний обстріл, пошкоджено інфраструктурні об’єкти. Про обсяги руйнувань та постраждалих поки що не повідомляється.

Влада ХАРКОВА 16 квітня повідомила про два обстріли по житловим районам міста  за день. Загинули троє людей, постраждали ще не менше 18 людей.

Харків, наслідки ракетного обстрілу. 16 квітня 2022. Фото ДСНС

ЛУГАНСЬК. Російські війська продовжують обстрілювати Луганську область. Російські снаряди зруйнували будинки у Сєвєродонецьку, Новодружеську, Кремінній. Повідомляється щонайменше про одного пораненого. Влада продовжує закликати мешканців області евакуюватися – за даними губернатора, в області ще залишаються 70 тисяч мешканців. З моменту початку військових дій із Луганської області організовано було вивезено понад 32 тисячі осіб, понад 200 тисяч виїхали самостійно. Вранці 16 квітня російські війська також обстріляли нафтоперерорбний завод у Лисичанську. На території виникла пожежа на площі 5000 квадратних метрів. Губернатор С. Гайдай наголосив, що це не перший обстріл заводу. За його словами, палива на підприємстві немає, там горять рештки нафтопродуктів.

ЗАПОРІЖЖЯ. У ніч на 16 квітня окупанти обстріляли житлові будинки у місті Пологи Запорізької області. Серед постраждалих – 12-річна дитина. Місто Гуляйполе також обстрілювалося понад 5 годин зі зброї різного калібру, зокрема з “Градів”. Місцевий мер С.Ярмак стверджує, що окупанти також використали фосфорні бомби.

ДНІПРО. Голова місцевої адміністрації В.Резніченко повідомив про обстріл у Дніпровському районі. Повністю зруйнована порожня птахофабрика.

Тіло мирного жителя у Металургійного комбінату імені Ілліча у Маріуполі. 16 квітня 2022. Alexander Ermochenko / Reuters / Scanpix / LETA

МИКОЛАЇВ. Минулої доби в Миколаївській області було поранено 39 мирних жителів. Російські військові обстрілювали житлові квартали, де немає військових об’єктів. Одна з ракет прилетіла на територію обласної онкологічної лікарні. Пошкоджено дитячий садочок. «Там не було солдатів. Там не було жодної військової бази. На щастя, там був лише охоронець, з ним усе гаразд», – написав мер Сенкевич.

МАРІУПОЛЬ. Міська влада стверджує, що з 18 квітня війська рф планують повністю закрити місто на в’їзд та виїзд. Це робиться з метою фільтрації чоловіків, що залишилися в місті. Крім того, російські окупаційні війська у Маріуполі змушують місцевих мешканців розчищати завали та уламки в обмін на їжу. 15 квітня росія заявила, що взяла територію металургійного заводу імені Ілліча у Маріуполі під контроль. Агентство Reuters опублікувало відео із тілами загиблих біля підприємства. Ось як журналісти описують побачене: “Завод перетворився на безмовні руїни з понівеченої сталі та підірваного бетону… Ззовні на прилеглих вулицях розкидано щонайменше півдюжини тіл мирних жителів, зокрема жінка у рожевій куртці та білих туфлях. На паркані біля зруйнованої автозаправної станції хтось аерозольною фарбою написав «Заміновано». Рідкісна ознака життя — порожньою вулицею повільно їде червоний автомобіль, на лобовому склі якого написано слово «Діти».

Дим після обстрілу нафтопереробного заводу у Лисичанську. 16 квітня 2022. Ronaldo Schemidt / AFP / Scanpix / LETA

ХЕРСОН. За даними Центру інформаційної стійкості (CIR), правозахисної організації з Лондона, з 28 лютого по 15 квітня на міському цвинтарі Херсона було вирито 824 нові могильні ділянки. Їх можна побачити на супутникових знімках. Місце поховання знаходиться на околиці міста, на схід від аеропорту. “Страшно подумати про те, як загинули [мирні жителі] і що ще відбувається у цих районах”, – сказав Бенджамін Стрик, директор з розслідувань CIR. На початку травня російські окупаційні війська планують провести псевдореферендум для створення так званої “Херсонської народної республіки”, заявила український обмудсмен Л.Денісова. За її словами, у Херсоні планують використовувати схему псевдореферендумів, які проводили окупанти у 2014 році в Луганську та Донецьку, коли замість будь-якого виявлення влади народу було створено лише картинку для російського телебачення.  За інформацією свідків, у друкарні міста Нова Каховка друкують “бюлетені” для проведення “референдуму”.

Ми пишаємося сьогодні кожним, хто своїми діями, словами чи просто тихою молитвою наближає нашу спільну перемогу над ворогом! Ми на своїй землі і з нами правда, перемога і незалежність! Слава Україні!

#StandWithUkraine

#RussiaHandsOffUkraine

#StusUniversityAgainstRussianAggression

#NoFlyZoneUA

#NoFlyZoneOverUkraine

The 53rd day of the war in Ukraine. The prayers of those Christians who are already celebrating Easter or just preparing for the Holy Resurrection today for Ukraine, Victory and Peace. Today we pray for the souls of all the victims, for our army and our people, who stand against absolute evil. We pray for the salvation of the 100,000 civilians who remain in Mariupol today, suffering from a lack of food and water. The Ukrainian authorities are trying to evacuate women, children and the wounded from besieged Mariupol with humanitarian corridors. But the russian occupiers refuse, President Zelenskyy said. The situation in Mariupol remains “simply inhumane”. There are two ways to influence it. Either with heavy weapons from Ukraine’s Western partners or through negotiations involving those partners.

Colleagues, friends, partners, we continue to update you daily on the situation and our struggle on all fronts, including the academic one. We will continue to tell you the truth. Please stand with us. #StandWithUkraine

Figures of the day:

 • Since the start of the war in Ukraine, 202 children have been killed, and at least 361 have been injured. Children in Donetsk (117), Kyiv (106), and Kharkiv regions (89) suffered the most casualties, the prosecutor’s office said.
 • After the russian invasion of Ukraine, 91 educational institutions were destroyed, and another 923 were damaged (Ministry of Education)
 • Since the war, 4.8 million people have left Ukraine, the UN said. The main refugee destinations were Poland, where 2.7 million people left; Romania- 732,000; Hungary- 454,000; Moldova- 421,000; and Slovakia – 332,000.
 • 1.4 million people in eastern Ukraine have been left without access to safe water, while another 4.6 million have limited access. It may cause outbreaks of infectious diseases, according to UNICEF.
 • According to the Office of the President, the amount of charitable aid received for Ukraine from citizens and corporations worldwide has reached almost $924 million.

Irpin, Kyiv region. The new cemetery where victims of russian aggression are buried. April 15, 2022. Photo from social networks

The Ukrainian Army and the people continue to fight desperately against the russian aggressor, for whom nothing is sacred. We call on the entire civilised world to stand against the war and help Ukraine! We will take them on and destroy them on the ground! Please help us do it in the sky too! #CloseSkyOverUkraine.

What’s important to know about the situation in Ukraine as of April 17:

The russian army continues to move combat equipment and support equipment from Belarus into eastern Ukraine – including near Kharkiv and Severodonetsk. Although russia’s operational focus has shifted to the Donbas, the ultimate goal of the war remains unchanged. Russia seeks to force Ukraine to abandon its Euro-Atlantic orientation and assert its dominance in the region.

KYIV. On the morning of April 17, Brovary near Kyiv came under rocket fire, and infrastructure facilities were damaged. The extent of damage and casualties is not yet reported.

Authorities in KHARKIV on April 16 reported two shelling attacks on residential areas of the city in one day. Three people were killed, and at least 18 others were injured.

Kharkiv, the aftermath of rocket fire. April 16 2022. Photo by State Emergency Situations Service.

LUHANSK. Russian troops continue shelling the Luhansk region. Russian shells destroyed houses in Severodonetsk, Novodruzhsk and Kreminna. At least one casualty has been reported. Authorities continue to urge residents to evacuate – according to the governor, 70,000 residents remain in the region. More than 32,000 people have been evacuated from Luhansk Region since the start of hostilities, and more than 200,000 have left on their own. On April 16, russian troops also shelled an oil refinery in Lysychansk. An area of 5,000 square metres was engulfed in fire. Governor S. Gaidai stressed that this was not the first shelling of the refinery. There is no fuel at the plant, but residual oil products are burning there.

ZAPORIZHZHYA. On the night of April 16, russians shelled residential houses in the town of Polohy, Zaporizhzhya region. Among the victims is a 12-year-old child. The city of Gulyaypole was also attacked for more than 5 hours with weapons of various calibres, including Grads. Local mayor S. Yarmak claims that the occupiers also used phosphorus bombs.

DNIPRO. The Head of the local administration, V. Reznichenko, reported shelling in the Dniprovsky district. An empty poultry farm was utterly destroyed.

Smoke after the shelling of an oil refinery in Lysychansk. April 16 2022. Ronaldo Schemidt / AFP / Scanpix / LETA

MYKOLAIV. Thirty-nine civilians have been wounded in the Mykolaiv region over the past 24 hours. The russian military shelled residential areas where there were no military facilities. One of the missiles landed on the territory of the regional cancer hospital. A kindergarten was damaged. “There were no soldiers there. There was no military base there. Luckily there was only a security guard there,” Mayor Sienkiewicz wrote.

MARIUPOL. The city authorities say that starting from April 18, russian troops plan to close the city to entry and exit completely. It is being done to filter out the men remaining in the town. Additionally, russian occupation troops in Mariupol are forcing local residents to clear rubble and rubble in exchange for food. On April 15, russia said that it had taken the Ilyich Iron and Steel Works territory in Mariupol under its control. Reuters published a video with the bodies of the dead outside the plant. The journalists describe what they saw: “The plant has turned into a silent ruin of mangled steel and blasted concrete… Outside, at least half a dozen bodies of civilians, notably a woman in a pink jacket and white shoes, are strewn across the nearby streets. Someone had spray-painted “Bombed” on a fence near a destroyed petrol station. A rare sign of life – a red car is driving slowly down an empty street with the word “Children” written on the windscreen”.

The body of a civilian outside the Illich Iron and Steel Works in Mariupol. April 16, 2022. Alexander Ermochenko / Reuters / Scanpix / LETA

KHERSON. Between February 28 and April 15, 824 new grave plots have been dug up in Kherson’s city cemetery, according to the Centre for Information Resilience (CIR), a London-based human rights organisation. They can be seen on satellite images. The burial site is on the city’s outskirts, just east of the airport. “It’s scary to think about how [civilians] died and what else is going on in these areas,” said Benjamin Strick, CIR’s director of investigation. In early May, russian occupation forces plan to hold a pseudo-referendum to establish a so-called “Kherson People’s Republic”, Ukrainian ombudsman L. Denisova said. According to her, russians will use the scheme of pseudo-referendums held by the occupants in 2014 in Luhansk and Donetsk. Instead of detecting the people’s power, only a picture was created for russian television. According to witnesses, a printing house in Nova Kakhovka is printing “ballots” for the “referendum”.

Today, we are proud of everyone who is bringing our joint Victory over the enemy closer with their actions, words, or just silent prayer! It is our land! We are here together with the Truth, Victory and Independence! Glory to Ukraine! Slava Ukraini!

#StandWithUkraine

#RussiaHandsOffUkraine

#StusUniversityAgainstRussianAggression

#NoFlyZoneUA

#NoFlyZoneOverUkraine

Der 53. Tag des Krieges in der Ukraine. Alle Gebete jener Christen, die Ostern bereits feiern oder sich gerade auf den heiligen Ostersonntag vorbereiten, sind heute für die Ukraine, für den Sieg und Frieden unter der eigenen Fahne. Heute beten wir für die Seele aller Toten. Wir beten für unsere Armee und unser Volk, die sich heute dem absoluten Bösen widerstehen. Wir beten für das Retten von 100 000 Zivilisten, die heute in Mariupol bleiben und unter Hunger und Durst leiden. Die ukrainische Macht versucht Frauen, Kinder und Verwundete aus dem eingekesselten Mariupol durch humanitäre Korridore zu retten. Aber die russischen Besatzer lehnen alle Vorschläge ab, so der ukrainische Präsident Wolodymyr Selenskyj. Die Situation in Mariupol bleibt „unmenschlich“. Sie kann folgenderweise beeinflussen werden: entweder mit Lieferung schwerer Waffen durch die westlichen Partner der Ukraine oder durch Verhandlungen unter Beteiligung von diesen Partnern.

Liebe Kollegen, Freunde, Partner,

wir informieren Sie täglich über die Situation in der Ukraine und über unseren Kampf an allen Fronten, wissenschaftlichen eingeschlossen. Wir erzählen Ihnen die Wahrheit. Leisten Sie uns Beistand! Leisten Sie der Ukraine Beistand!

 Zahlen des Tages

 • Nach Angaben der Generalstaatsanwaltschaft starben bereits 202 Kinder, mindestens 361 wurden seit dem Ausbruch des Krieges in der Ukraine verletzt. Die Mehrheit der Betroffenen stammt aus den Gebieten Donezk (117), Kyjiw (106) und Charkiw (89).
 • Nach Angaben des Ministeriums für Bildung und Wissenschaft wurden 91 Bildungseinrichtungen nach der russischen Invasion in die Ukraine zerstört, noch 923 wurden stark beschädigt.
 • Seit dem Ausbruch des Krieges in der Ukraine haben das Land 4,8 Mio. Menschen verlassen, so die UNO. Zu den wichtigsten Richtungen wurden Polen (2,7 Mio. Menschen); Rumänien (732 000 Menschen); Ungarn (454 000 Menschen); Moldawien (421 000 Menschen); Slowakei (332 000 Menschen).
 • 1,4 Mio. Menschen im Osten der Ukraine bleiben ohne Zugang zu Trinkwasser, noch 4,6 Mio. ist dieser Zugang beschränkt. Laut UNICEF könnte es zum Ausbruch von Infektionskrankheiten führen.
 • Die Summe der geleisteten wohltätigen Hilfe von den Bürgern und Unternehmen aus verschiedenen Ländern der Welt für die Ukraine beträgt fast 924 Mio. US-Dollar, so das Büro des Präsidenten.

Irpin, das Gebiet Kyjiw, der neue Friedhof, wo die Opfer der russischen Aggression beerdigt sind. Der 15 April 2022. Das Foto aus den sozialen Netzwerken.

Die ukrainische Armee und das ukrainische Volk kämpfen gegen den russischen Aggressor, für den es nichts Heiliges gibt, weiter. Wir bitten die zivilisierte Welt gegen den Krieg vorzugehen und der Ukraine zu helfen. Wir bekämpfen sie auf dem Boden! Helfen Sie uns dasselbe in der Luft zu machen! #CloseSkyOverUkraine.

 

Das ist wichtig über die Situation in der Ukraine am Morgen des 17. April zu wissen:

Die russische Armee verlegt weiterhin militärische Ausrüstung und Hilfsausrüstung aus Belarus in die Ostukraine, einschließlich Charkiw und Sewerodonezk. Obwohl sich der operative Schwerpunkt von Russland auf den Donbas verlagert hat, bleibt das Endziel des Krieges unverändert. Russland versucht, die Ukraine zu zwingen, auf ihre euro-atlantische Richtung zu verzichten und seine Herrschaft in der Region zu behaupten.

Die Stadtverwaltung von CHARKIW hat am 16. April mitgeteilt, dass die Wohnviertel 2-mal an diesem Tag beschossen wurden. 3 Menschen starben, mindestens 18 wurden verletzt. 

Charkiw, die Folgen des Raketenangriffs, der 16. April 2022. Das Foto: Staatlicher Notdienst der Ukraine

 

 

LUHANSK. Die russischen Truppen beschießen weiterhin das Gebiet Luhansk. Die russische Munition zerstörte Wohnhäuser in Sewerodonezk, Nowodruschesk, Kreminna. Es wurde mindestens von einem Verletzten mitgeteilt. Die Verwaltung fordert die Einheimischen zur Evakuierung auf, nach Angaben des Gouverneurs bleiben im Gebiet noch 70 000 Menschen. Seit dem Anfang der Kriegshandlungen wurden über 32 000 Menschen aus dem Gebiet evakuiert, mehr als 200 000 Menschen verließen das Gebiet selbst. Am Morgen des 16. April beschossen die russischen Truppen die Ölraffinerie in Lyssytschansk, wo das Feuer auf der Fläche von 5 000 m2 ausgebrach. Der Gouverneur Serhij Hajdaj betonte, dass es nicht der erste Beschuss der Ölraffinerie war. Nach seinen Worten gab es in der Raffinerie keinen Brennstoff, da brennen die Reste von Ölprodukten. 

SAPORISCHSCHJA. In der Nacht auf den 16. April wurden die Wohnhäuser in der Stadt Polohy im Gebiet Saporischschja beschossen. Unter den Opfern ist ein 12-jähriges Kind. Die Stadt Guljajpole wurde auch mehr als 5 Stunden mit verschiedenen Waffen beschossen, u. a. mit dem Mehrfachraketenwerfer 9k51 Grad. Der Bürgermeister der Stadt S. Jarmak behauptet, dass die Besatzer auch Phosphorbomben eingesetzt hätten.

DNIPRO. Der Gebietsverwalter W. Resnitschenko hat über den Beschuss im Bezirk Dniprowskyj mitgeteilt. Eine leerstehende Geflügelfabrik ist zerstört.

Der Rauch nach dem Beschuss der Ölraffinerie in Lyssytschansk. Der 16. April 2022. Ronaldo Schemidt / AFP / Scanpix / LETA

MYKOLYJIW. Am letzten Tag wurde im Gebiet Mykolajiw 39 Zivilisten verletzt. Das russische Militär beschoss die Wohnviertel, wo es keine Militärobjekte gibt. Eine der Raketen traf das Territorium des Krebskrankenhauses des Gebiets. Ein Kindergarten wurde beschädigt. „Da gab es keine Soldaten. Da gab es kein Militärlager. Zum Glück gab es da nur ein Wachmann, mit dem alles in Ordnung ist,“ hat der Bürgermeister O. Senkewytsch geschrieben.

MARIUPOL. Die Stadtverwaltung behauptet, dass die russischen Truppen vorhaben, am 18. April die Stadt für Ein- und Ausreise zu schließen. Sie machen das, um die Männer zu filtern, die in der Stadt geblieben sind. Dazu zwingen die russischen Truppen die Einheimischen in Mariupol, Trümmer für das Essen aufzuräumen. Am 15. April teile Russland mit, dass es das Territorium der Illitsch-Eisenhütte unter Kontrolle gebracht hat. Die Nachrichtenagentur Reuters hat das Video mit den Leichen der Getöteten in der Nähe der Eisenhütte veröffentlicht. So beschreiben die Journalisten, was sie gesehen haben: „Die Eisenhütte wurde zu stillen Ruinen aus verstümmeltem Stahl und gesprengtem Beton… Draußen auf den naheliegenden Straßen sind mindestens ein halbes Dutzend Leichen von Zivilisten, darunter eine Frau in der rosa Jacke und weißen Schuhen verstreut. Auf den Zaun neben der zerstörten Tankstelle hat jemand mit der Sprühfarbe geschrieben „Vermint“. Ein seltenes Zeichen des Lebens – durch die Straße fährt langsam ein rotes Auto mit dem Wort „Kinder“ auf der Windschutzscheibe.“

Die Leiche eines Zivilisten in der Nähe der Illitscha-Eisenhütte in Mariupol. Der 16. April 2022. Alexander Ermochenko / Reuters / Scanpix / LETA

CHERSON. Nach Angaben des Centre for Information Resilience (CIR), einer Menschenrechtsorganisation aus London, wurden 824 neue Gräber vom 28. Februar bis 15. April auf dem Stadtfriedhof in Cherson ausgehoben. Sie sind auf Satellitenaufnahmen zu sehen. Die Grabstätte befindet sich am Stadtrand, östlich des Flughafens. „Es ist furchtbar sich vorzustellen, wie [die Zivilisten] gestorben sind und was in diesen Regionen geschieht,“ sagte Benjamin Strick, der Untersuchungsleiter des CIR. „Die russischen Besatzungstruppen haben vor, Anfang Mai ein Pseudo-Referendum zu organisieren, um die sogenannte „Chersoner Volksrepublik“ zu gründen,“ teile die ukrainische Ombudsfrau L. Denyssowa mit. Nach ihren Worten würde in Cherson dasselbe Schema der Pseudo-Referenden verwendet, wie im Jahre 2014 in Donezk und Luhansk, als statt irgendeines Ausdrucks der Macht des Volkes nur ein Bild für das russische Fernsehen gemacht wurde. Die Zeugen sagen, dass „Stimmzettel“ für dieses „Referendum“ in einer Druckerei in der Stadt Nowa Kachowka schon gedruckt werden.

Wir sind auf alle, die heute durch ihre Taten, Worte oder das stille Gebet unseren gemeinsamen Sieg über den Feind näherbringen, stolz! Wir sind auf eigenem Grund und Boden, Wahrheit, Sieg und Unabhängigkeit sind mit uns!

Ruhm der Ukraine!

Slava Ukraini!

 

#StandWithUkraine

#RussiaHandsOffUkraine

#StusUniversityAgainstRussianAggression

#NoFlyZoneUA

#NoFlyZoneOverUkraine

53. dzień wojny na Ukrainie. Modlitwy chrześcijan, obchodzących Wielkanoc lub przygotowujących się do Wielkiego Tygodnia, dziś o Ukrainę, Zwycięstwo i Pokój pod flagą narodową. Dziś modlimy się za dusze wszystkich zmarłych. Za naszą Armię i nasz Naród, sprzeciwiających się absolutnemu złu. Modlimy się o ocalenie 100 000 cywilów, którzy pozostają w Mariupolu i cierpią z powodu braku żywności i wody. Władze ukraińskie próbują ewakuować kobiety, dzieci i rannych z oblężonego Mariupola przez korytarze humanitarne, ale rosyjscy okupanci odmawiają – powiedział prezydent Zełeń Sytuacja w Mariupolu pozostaje „po prostu nieludzka”. Można na nią wpływać na dwa sposoby. Albo przy pomocy ciężkiej broni od zachodnich partnerów Ukrainy, albo w drodze negocjacji z udziałem tych partnerów.

Koledzy, przyjaciele, partnerzy, nadal codziennie informujemy Was o sytuacji i naszych walkach na wszystkich frontach, w tym akademickim. Będziemy nadal donosić prawdę. Stań obok nas w tej walce. Stań blisko Ukrainy!

Dane statystyczne:

 • Od początku wojny na Ukrainie zginęło 202 dzieci, co najmniej 361 dzieci zostało rannych. Najbardziej ucierpiały dzieci w obwodach donieckim (117), kijowskim (106) i charkowskim (89) – podaje
 • Po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej na Ukrainę zniszczono 91 placówek oświatowych, uszkodzono kolejne 923 (dane Ministerstwa Edukacji).
 • ONZ poinformowało, że od początku wojny 4,8 mln ludzi opuściło Ukrainę. Głównymi kierunkami dla uchodźców były: Polska, dokąd wyjechało 2,7 mln osób; Rumunia – 732 tys.; Węgry – 454 tys.; Mołdawia – 421 tys.; Słowacja – 332 tys.
 • 1,4 mln osób we wschodniej Ukrainie pozostało bez dostępu do bezpiecznej wody, kolejne 4,6 mln ma ograniczony dostęp. Według UNICEF może to prowadzić do wybuchów chorób zakaźnych.
 • Kwota pomocy charytatywnej otrzymanej na rzecz Ukrainy od obywateli i korporacji z całego świata sięgnęła prawie 924 mln dolarów – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Irpeń, obwód kijowski. Nowy cmentarz, na którym pochowane są ofiary rosyjskiej agresji. 15 kwietnia 2022. Zdjęcia z sieci społecznościowych

Wojsko i naród ukraiński nadal zaciekle walczą z rosyjskim agresorem, dla którego nie istnieje nic świętego. Wzywamy cały cywilizowany świat, aby przeciwstawiał się wojnie i wspierał Ukrainę! Zwalczymy i zniszczymy ich na ziemi! Prosimy o pomoc, by zrobić to również w niebie! #CloseSkyOverUkraine

 Najważniejsze informacje o sytuacji na Ukrainie według stanu na 17 kwietnia:

Armia rosyjska kontynuuje transfer sprzętu wojskowego i pomocniczego z Białorusi na wschodnią Ukrainę, m.in. do Charkowa i Sewerodoniecka. Bez względu na to, że koncentracja operacyjna Rosji przesunęła się na Donbas, ostateczny cel wojny pozostaje bez zmian. Rosja usiłuje zmusić Ukrainę do porzucenia orientacji euroatlantyckiej i zapewnienia sobie dominacji w regionie.

KIJÓW. 17 kwietnia rano Browary pod Kijowem znalazły się pod ostrzałem rakietowym, uszkodzono infrastrukturę. Zakres zniszczeń i ofiar na razie nie został zgłoszony.

16 kwietnia władze Charkowa poinformowały o dwóch ostrzałach w ciągu jednego dnia w dzielnicach mieszkalnych miasta. Trzy osoby zginęły, co najmniej 18 zostało rannych.

Charków, konsekwencje ataku rakietowego. 16 kwietnia 2022. Zdjęcie PSR

ŁUHANSK. Rosyjskie wojska nadal ostrzeliwują region Łuhańska. Rosyjskie pociski zniszczyły domy w Sewerodoniecku, Nowodrużesku i Kreminnej. Co najmniej jedna osoba została ranna. Władze nadal wzywają mieszkańców regionu do ewakuacji – według gubernatora w regionie nadal pozostaje 70 tys. mieszkańców. Od momentu rozpoczęcia działań wojennych z obwodu łuhańskiego ewakuowano ponad 32 000 osób, a ponad 200 000 wyjechało samodzielnie. 16 kwietnia rano wojska rosyjskie ostrzelały zakład przetwarzający ropę naftową w Lisiczańsku. Na powierzchni 5000 metrów kwadratowych wybuchł pożar. Gubernator S. Gajdaj podkreślił, że jest to kolejny ostrzał przedsiębiorstwa. Według niego nie ma tam paliwa, wypalają się tam resztki produktów naftowych.

ZAPOROŻE. W nocy 16 kwietnia okupanci ostrzelali budynki mieszkalne w miejscowości Połogi w obwodzie zaporoskim. Wśród ofiar jest 12-letnie dziecko. Miasto Hulajpole było ostrzeliwane przez ponad 5 godzin z broni różnego kalibru, w szczególności z „Gradów”. Burmistrz S. Jarmak podaje, że okupanci używali również bomb fosforowych.

DNIPRO. Szef lokalnej administracji W. Rezniczenko poinformował o ostrzale artyleryjskim w rejonie dnieprowskim. Pusta ferma drobiu została zniszczona całkowicie.

Ciało cywila przy Zakładzie Metalurgicznym im.Iljicza w Mariupolu. 16 kwietnia 2022. Alexander Ermochenko / Reuters / Scanpix / LETA

MIKOŁAJEW. Ubiegłej nocy w rejonie Mikołajewa 39 cywilów zostało rannych. Wojsko rosyjskie ostrzelało tereny mieszkalne, na których nie ma żadnych obiektów wojskowych. Jedna z rakiet wylądowała na terenie Obwodowego Szpitala Onkologicznego. Również przedszkole jest zniszczone. „Nie było tam żadnych wojskowych ani bazy wojskowej. Na szczęście był tylko ochroniarz, ale z nim wszystko w porządku – poinformował burmistrz Senkiewicz.

MARIUPOL. Według danych władz miejskich od 18 kwietnia wojska rosyjskie planują całkowite zamknięcie miasta przed wjazdem i wyjazdem. Odbywa się to w celu odfiltrowania mężczyzn, którzy pozostali w mieście. Ponadto rosyjskie siły okupacyjne w Mariupolu zmuszają mieszkańców do usuwania gruzów w zamian za żywność. 15 kwietnia Rosja ogłosiła, że ​​przejęła kontrolę nad terenem Zakładu Metalurgicznego im.Iljicza w Mariupolu. Reuters opublikował wideo z ciałami zabitych w pobliżu zakładu. Oto jak dziennikarze opisują to, co zobaczyli: „Zakład zamienił się w nieme ruiny zmasakrowanej stali i rozwalonego betonu… Co najmniej 6 ciał cywilów, w tym kobiety w różowej kurtce i białych butach, jest porozrzucanych na okolicznych ulicach. Na płocie w pobliżu zniszczonej stacji benzynowej ktoś namalował sprayem „Zaminowane”. Jako znak życia – czerwony samochód na przedniej szybie którego jest napisane słowo “Dzieci” powoli jedzie pustą ulicą.

Dym po ostrzale zakładu przetwarzania ropy naftowej w Lisiczańsku. 16 kwietnia 2022. Ronaldo Schemidt / AFP / Scanpix / LETA

CHERSON. Według danych Centre for Information Research on Sustainability (CIR), organizacji ds. praw człowieka z siedzibą w Londynie, w okresie od 28 lutego do 15 kwietnia zostały wykopane 824 nowe groby na chersońskim cmentarzu miejskim. Można je zobaczyć na zdjęciach satelitarnych. Miejsce pochówku znajduje się na obrzeżach miasta, na wschód od lotniska. „Myślenie o tym, jak [cywile] zginęli i co się dzieje na tych obszarach, jest przerażające” – powiedział Benjamin Strick, dyrektor CIR ds. dochodzeń. Na początku maja rosyjskie siły okupacyjne planują przeprowadzić pseudoreferendum w celu utworzenia tak zwanej „Chersońskiej Republiki Ludowej” – powiedziała ukraińska rzeczniczka praw człowieka L. Denisowa. Według niej w Chersoniu planują wykorzystać schemat pseudoreferendów przeprowadzonych przez okupantów w 2014 roku w Łuhańsku i Doniecku, gdy zamiast jakiegokolwiek wyrażenia woli obywateli stworzono obrazek dla rosyjskiej telewizji. Według świadczeń miejscowych drukarnia Nowej Kachowki drukuje „biuletynie” dla „referendum”.

Dziś jesteśmy dumni z każdego, kto przez swoje działania, słowa lub po prostu cichą modlitwę przybliża nasze wspólne zwycięstwo nad wrogiem! Jesteśmy na naszej ziemi, z nami prawda, zwycięstwo i niepodległość! Chwała Ukrainie! Slava Ukraini!

#StandWithUkraine

#RussiaHandsOffUkraine

#StusUniversityAgainstRussianAggression

#NoFlyZoneUA

#NoFlyZoneOverUkraine

Le 53ème jour de la guerre en Ukraine.  Les prières des chrétiens qui célèbrent déjà Pâques ou qui se préparent juste pour   le Dimanche Saint, sont aujourd’hui pour l’Ukraine, la Victoire et la Paix sous leur drapeau national.   Aujourd’hui, nous prions pour les âmes de tous ceux qui sont morts.  Pour notre Armée et notre Peuple, qui s’opposent aujourd’hui au mal absolu, nous prions pour le salut des 100 000 civils qui restent toujours à Marioupol et souffrent du manque de nourriture et d’eau.  Les autorités ukrainiennes tentent d’évacuer les femmes, les enfants et les blessés de Marioupol assiégée par des couloirs humanitaires, mais les occupants russes refusent, a déclaré le président Zelensky.  La situation à Marioupol reste « tout simplement inhumaine ». Elle peut être influencée de deux manières. Soit avec l’aide d’armes lourdes des partenaires occidentaux de l’Ukraine, soit par des négociations avec la participation de ces partenaires.

Collègues, amis, partenaires, nous continuons à vous informer tous les jours sur la situation et notre lutte sur tous les fronts, y compris académique. Nous continuerons à vous dire la vérité. Restez à nos côtés. Tenez-vous à côté de l’Ukraine !

Chiffres du jour :

 • Depuis le début de la guerre en Ukraine, 202 enfants ont été tués et au moins 361 enfants blessés. Les enfants ont été les plus touchés dans les régions de Donetsk (117), Kiev (106) et Kharkiv (89), a indiqué le bureau du procureur.
 • Après l’invasion russe de l’Ukraine, 91 établissements d’enseignement ont été détruits, 923 autres ont été endommagés (ministère de l’Éducation)
 • Depuis le début de la guerre, 4,8 millions de personnes ont quitté l’Ukraine, a déclaré l’ONU. Les principales destinations des réfugiés étaient : la Pologne, où 2,7 millions de personnes sont parties ; la Roumanie – 732 mille ; la Hongrie – 454 mille ; la Moldavie – 421 mille ; la Slovaquie – 332 mille.
 • 1,4 million de gens dans l’est de l’Ukraine n’ont pas accès à l’eau potable et 4,6 millions d’autres y ont un accès limité. Cela peut provoquer des épidémies de maladies infectieuses, selon l’UNICEF.
 • Le montant de l’aide caritative reçue pour l’Ukraine de la part de citoyens et d’entreprises du monde entier a atteint près de 924 millions de dollars, a déclaré le bureau du président.

Irpin, région de Kiev. Nouveau cimetière, où les victimes de l’agression russe sont enterrées.

L’armée ukrainienne et le peuple continuent de combattre courageusement l’agresseur russe, pour qui il n’y a rien de sacré. Nous appelons le monde civilisé tout entier à s’opposer à la guerre et à aider l’Ukraine ! Nous les prendrons sur nous et les détruirons sur terre ! Aidez-nous à faire cela dans le ciel ! #CloseSkyOverUkraine.

Ce qu’il est important de savoir sur la situation en Ukraine au 17 avril :

L’armée russe continue de transférer du matériel militaire et du matériel auxiliaire de la Biélorussie vers l’est de l’Ukraine, y compris Kharkiv et Severodonetsk. Bien que la priorité opérationnelle de la russie se soit déplacée vers le Donbass, le but ultime de la guerre reste inchangé. La russie cherche à forcer l’Ukraine à refuser son orientation euro-atlantique et elle cherche à affirmer sa domination dans la région.

KIEV. Le matin du 17 avril, Brovary près de Kiev a essuyé des tirs de roquettes, des infrastructures sont endommagées. L’étendue des destructions et des victimes n’a pas encore été signalée.

 Le 16 avril, les autorités de Kharkiv ont signalé deux attaques contre des zones résidentielles de la ville au cours de la journée. Trois personnes ont été tuées et au moins 18 autres ont été blessées. 

Kharkiv, les conséquences des tirs de roquettes.  16 avril 2022. Photo SES

 LOUHANSK. Les troupes russes continuent de bombarder la région de Louhansk. Des obus russes ont détruit des maisons à Severodonetsk, Novodruzhesk, Kreminna. Au moins un blessé est signalé. Les autorités continuent d’exhorter les habitants de la région à l’évacuation – selon le gouverneur, il y a encore 70 000 habitants dans la région. Depuis le début des hostilités, plus de 32 000 personnes ont été évacuées de la région de Louhansk, et plus de 200 000 sont parties par leurs propres moyens. Le matin du 16 avril, les troupes russes ont également tiré sur une raffinerie de pétrole à Lysytchansk. Un incendie s’est déclaré sur le territoire de 5 000 mètres carrés. Le gouverneur S. Gaidai a souligné qu’il ne s’agissait pas du premier bombardement de l’usine. Selon lui, il n’y a pas de carburant à l’entreprise, les restes de produits pétroliers y brûlent.

ZAPOROZHYE. Dans la nuit du 16 avril, les occupants ont bombardé des bâtiments résidentiels dans la ville de Pology, dans la région de Zaporizhzhia. Parmi les victimes figure un enfant de 12 ans. La ville de Huliaipole a également été bombardée pendant plus de 5 heures avec des armes de divers calibres, dont les “grads”. Le maire local S. Yarmak affirme que les occupants ont également utilisé des bombes au phosphore.

DNIPRO. Le chef de l’administration locale V. Reznichenko a signalé les bombardements dans le district du Dnipro.  Une ferme avicole vide a été complètement détruite.

Fumée après le bombardement de la raffinerie de Lysychansk. 16 avril 2022. Ronaldo Schemidt / AFP / Scanpix / LETA

MYKOLAIV. La nuit dernière, dans la région de Mykolaiv, 39 civils ont été blessés. L’armée russe a tiré sur des zones résidentielles dépourvues d’installations militaires. L’un des missiles a atterri sur le territoire de l’hôpital régional d’oncologie. La maternelle est endommagée. « Il n’y avait pas de soldats. Il n’y avait aucune base militaire. Heureusement, il n’y avait qu’un gardien, il va bien », a écrit le maire Senkiewicz.

MARIUPOL.  Depuis le 18 avril, les troupes russes prévoient de fermer complètement la ville pour l’entrée et la sortie. Ceci est fait afin de filtrer les hommes qui sont restés dans la ville. De plus, les forces d’occupation russes à Marioupol obligent les habitants à nettoyer les décombres en échange de nourriture. Le 15 avril, la Russie a annoncé qu’elle avait pris le contrôle du territoire de l’usine métallurgique d’Ilyitch à Marioupol. Reuters a publié une vidéo avec les corps des personnes tuées près de l’usine. Les journalistes décrivent ce qu’ils ont vu : « L’usine s’est transformée en ruines silencieuses d’acier mutilé et de béton soufflé. » À l’extérieur, au moins une demi-douzaine de corps de civils sont dispersés dans les rues voisines, dont une femme vêtue d’une veste rose et de chaussures blanches. Sur la clôture près de la station-service détruite, quelqu’un a peint en aérosol “Miné”. Un rare signe de vie, une voiture rouge avec le mot “Enfants”, roule lentement dans une rue déserte.

Le corps d’un civil à l’usine métallurgique Ilitch de Marioupol. 16 avril 2022. Alexander Ermochenko / Reuters / Scanpix / LETA

KHERSON. Selon le Center for Information Resilience (CIR), une organisation de défense des droits humains basée à Londres, du 28 février au 15 avril, 824 nouveaux sites funéraires ont été creusés au cimetière de la ville de Kherson. « C’est effrayant de penser à la façon dont [les civils] sont morts et à ce qui se passe encore dans ces zones », a déclaré Benjamin Stryk, directeur des enquêtes du CIR.  Début mai, les troupes d’occupation russes prévoient d’organiser un pseudo-référendum pour créer la soi-disant « République populaire de Kherson », a déclaré l’ombudsman ukrainien L.Denissova. Selon elle, à Kherson on prévoit d’utiliser le schéma des pseudo-référendums, qui ont été menés par les occupants en 2014 à Lougansk et Donetsk, quand au lieu de toute détection du pouvoir du peuple a été créé seulement une image pour la télévision russe.  Selon des témoins, dans l’imprimerie de la ville de Nova Kakhovka, des « bulletins de vote » sont imprimés pour le « référendum ».

Aujourd’hui, nous sommes fiers de tous ceux qui, par leurs actions, leurs paroles ou simplement leur prière tranquille, rapprochent notre victoire commune sur l’ennemi ! Nous sommes dans notre pays et avec nous la vérité, la victoire et l’indépendance ! Gloire à l’Ukraine !

#StandWithUkraine

#RussiaHandsOffUkraine

#StusUniversityAgainstRussianAggression

#NoFlyZoneUA

#NoFlyZoneOverUkraine

Архіви

Приєднуйтеся до нас