Виберіть сторінку

Молодь про День пам’яті та перемоги над нацизмом

Молодь про День пам’яті та перемоги над нацизмом

З 4 по 8 травня Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром проведено тематичну акцію до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У Вінниці у співпраці з гуманітарним хабом Бахмутського району та центром «Я-Маріуполь» в межах акції проведено майстер-клас для молоді Донеччини, де учасники та учасниці створили понад сотню сувенірних маків.

Маки використовуються в Україні з 2014 року як символ, що супроводжується гаслом: «Пам’ятаємо, перемагаємо». Цей символ уособлює не тільки силует квітки, але й кривавий слід від кулі, нагадуючи про часи Другої світової війни.

8 травня було проведено вуличну акцію, під час якої мешканцям міста роздавали сувеніри та пояснювали важливість плекання пам’яті про перемогу над нацизмом.

Також була проведена онлайн-лекція для молоді на тему: «Друга світова війна і її міфи», спрямована на відтворення суміжності подій минулого з сучасними реаліями життя. Учасники приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати.

Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни та перемога над страшним злом – нацизмом. Це нагадує про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично й безкомпромісно захищати його за допомогою всіх розумних засобів, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією та несправедливістю.

Заходи проводилися Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром за підтримки Управління сім’ї, молоді та масових заходів НПВ Донецької облдержадміністрації.

Пресцентр ДонНУ імені Василя Стуса

Архіви

Приєднуйтеся до нас