Виберіть сторінку

Студентська ліга ФК «Шахтар»

Минулої п’ятниці на Донбас Арені відбувся матч за третє місце у фіналі Студентської ліги ФК «Шахтар». Формат поєдинків 11×11, два тайми по 30 хвилин.

У матчі зустрічалися команди Донецького національного університету та Донецького юридичного інституту. На старті поєдинку краще виглядали курсанти. Уже на третій хвилині гравець Вадим Шахов, підібравши м’яча біля штрафної площадки й обробивши його двома дотиками, без відсічі пробив у «дев’ятку» — ДЮІ повів рахунок. Студенти-юристи спробували збільшити перевагу, але надійно грав захист ДонНУ. По закінченню десяти хвилин гри наш університет перехопив ініціативу, а на тринадцятій хвилині, після розіграшу штрафного удару, суддя призначив пенальті у ворота ДЮІ за гру рукою. До м’яча підійшов капітан нашої команди Денис Єльченко, однак, не впоравшись із хвилюванням, запустив м’яча вище воріт.

До перерви голкіперу курсантів мінімум тричі довелося виручати свою команду від неминучого гола. Завдяки його старанням на перерву команда ДЮІ пішла, ведучи рахунок.

Другий тайм розпочався з атак ДонНУ. Не минуло й трьох хвилин, як рахунок став рівним. І знову пенальті. Цього разу майбутні правоохоронці фолом у своєму штрафному зупинили лідера атак команди ДонНУ Івана Горбана. Сам постраждалий і виконав вирок, холоднокровно розвівши м’яча й воротаря по різних кутах. Далі гра втратила темп, команди сконцентрувалися на боротьбі за центр поля.

Здавалося, що футбольна лотерея неминуча. Але за кілька секунд до завершення матчу ДонНУ вдалося виконання штрафного. Найспритнішим виявився Ігор Ахметшин, який ударом голови встановив остаточний рахунок у матчі й приніс перемогу Донецькому національному університету.

Тренер команди нашого вузу Сергій Шпак поділився з «Університетськими вістями» своєю думкою про матч: «Ми сьогодні слабенько почали гру, пропустили необов’язковий гол і слідом не забили пенальті. Мабуть, позначилося хвилювання. Проте володіли ініціативою, впоралися з другим ударом з точки, а під завісу поєдинку дотиснули суперника на морально-вольових якостях і змогли добитися потрібного результату за лічені секунди до кінця гри. Спочатку, ставили завдання перемоги в турнірі, але у півфіналі в нас були проблеми через травму нашого лідера, так що підсумковим місцем задоволені, адже нам вдалося обійти величезну кількість гідних супротивників».

У чому ж магія «трійки»? А все просто: спочатку наша команда пропустила на 3-й хвилині гол, на 13-й не реалізував пенальті, але потім на 33-й хвилині зрівняла рахунок, а за 3 хвилини до фінального свистка змогла вибороти 3-е місце в турнірі.