Select Page

ХVIІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

ХVIІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Бринить-співає наша мова,
Чарує, тішить і п’янить.
Олександр Олесь

У Донецькому національному університеті імені Василя Стуса на виконання Указу Президента України від 09.11.2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», згідно з Положенням про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 168 від 13.03.2008 року, листа Міністерства освіти і науки України від 12.10.2016 № 1/11-13227, наказу Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації від 10.11.2016 р. № 34-4-11/4339 з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу відбувся І етап XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Проведення заходу є доброю традицією нашого вишу та чудовим способом відзначити День української писемності та мови.

У заході взяло участь 55 учасників: 24 — філологічного напряму, 31 — нефілологічного. Вітаємо переможців та номінантів:

Філологічний напрям

  • І місце — Гасай Євгенія Богданівна (магістр, «Українська мова і література», філологічний факультет)
  • ІІ місце — Неліпа Аліна Вікторівна (4 курс, «Українська мова і література», філологічний факультет)
  • ІІІ місце — Степова Олена Олександрівна (2 курс, «Прикладна лінгвістика», філологічний факультет)

Нефілологічний напрям

  • І місце — Колесник Анастасія Юріївна (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет)
  • ІІ місце — Кравчук Богдан Іванович (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет); Марценюк Наталія Сергіївна (2 курс, «Хімія», хімічний факультет)
  • ІІІ місце — Савчук Катерина Олександрівна (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет); Олійник Сергій Володимирович (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет); Яременко Валентина Сергіївна (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет)

Номінації

  • «За лексичну вправність» — Петрушко Сергій Володимирович (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет); Ладанюк Яна Олегівна (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет)
  • «За багатство і образність мовлення» — Шушкова Анна Павлівна (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет); Вікулова Інна Юріївна (2 курс, «Хімія», хімічний факультет)
  • «За змістовність і стилістичну вправність» — Гарнага Михайло-Олег Володимирович (2 курс, «Психологія», філологічний факультет); Сахарова Марія Андріївна (2 курс, «Правознавство», юридичний факультет)

Щиро зичимо нашим студентам творчого натхнення та найкращих результатів у наступних етапах конкурсу!