Select Page

Свято знавців української мови

Свято знавців української мови

9 листопада 2017 року на філологічному факультеті Донецького національного університету імені Василя Стуса проводився ІІ етап ХVIІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів спеціальних і неспеціальних факультетів. У ІІ турі конкурсу взяли участь 77 студентів (19 філологічного напряму і 58 нефілологічного напряму).

Урочисту частину конкурсу відкрив голова журі конкурсу, декан філологічного факультету В.В. Мозгунов, який наголосив на винятково важливій ролі української мови як державної. З теплими словами вітання до учасників конкурсу звернулися доцент кафедри української філології та культури О.В. Антонюк й доцент кафедри загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології Г.В. Ситар.

Конкурсні завдання були створені для спеціальних факультетів на кафедрі української мови, для неспеціальних – на кафедрі української філології та культури. Цьогорічні завдання були спрямовані на виявлення не тільки знань різних рівнів та аспектів української мови, але й ерудиції, вміння оперувати професійною лексикою та демонструвати знання культури й норм українського мовлення.

Оцінювання завдань здійснило компетентне журі, яке складалося з досвідчених викладачів ДонНУ імені Василя Стуса.

Найкращими серед студентів спеціальних факультетів філологічного напряму виявилися:

1 місце − Григоренко Ольга (магістр, філологічний факультет, спеціальність «Українська мова і література»);

2 місце − Шах Катерина (2 курс, філологічний факультет, спеціальність «Українська мова і література»);

3 місце − Умуршатян Карина (1 курс, філологічний факультет, спеціальність «Прикладна лінгвістика»).

Переможцями серед студентів нефілологічного напряму стали:

1 місце − Пирогов Владислав (4 курс, юридичний факультет, спеціальність «Правознавство»);

2 місце – Даценко Ксенія (1 курс, економічний факультет, спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування»); Лотоцька Світлана (1 курс, філологічний факультет, спеціальність «Культурологія»,);

3 місце – Волкова Анна (1 курс, економічний факультет, спеціальність «Міжнародні економічні відносини»); Богданюк Вікторія (3 курс, філологічний факультет, спеціальність «Культурологія»); Мізюк Анна (2 курс, філологічний факультет, спеціальність «Журналістика»).

Крім того, кращі студенти, які показали добрі знання лексики, граматики, літературних норм української мови, а також виявили глибоку ерудицію, продемонстрували логіку мислення й оригінальність викладу думок, обізнаність в українській і світовій літературі, були відзначені в різних номінаціях:

«За найкращий міні-твір» − Дубова Марина (3 курс, філологічний факультет, спеціальність «Українська мова і література»);

«За найкращий синтаксичний розбір речення» – Телецька Аліна (2 курс, філологічний факультет, спеціальність «Прикладна лінгвістика»);

«За лексичну вправність» – Кульвич Сніжана (1 курс, юридичний факультет, спеціальність «Правознавство»); Іщенко Тамара (1 курс, економічний факультет, спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування»); Чайковська Маргарита (1 курс, економічний факультет, спеціальність «Міжнародні економічні відносини»); Лисюк Анастасія (1 курс, юридичний факультет, спеціальність «Правознавство»);

«За багатство й образність мовлення» – Остапенко Маріна (1 курс, філологічний факультет, спеціальність «Журналістика»); Пльонсак Альона (1 курс, економічний факультет, спеціальність «Міжнародні економічні відносини»); Попович Марія (1 курс, філологічний факультет, спеціальність «Культурологія»); Король Анастасія (1 курс, філологічний факультет, спеціальність «Журналістика»);

«За змістовність і стилістичну вправність» – Євтушенко Даріна (1 курс, юридичний факультет, спеціальність «Правознавство»); Максимова Катерина (1 курс, економічний факультет, спеціальність «Управління персоналом та економіка праці»); Поліщук Катерина (2 курс, юридичний факультет, спеціальність «Правознавство»).

Списки переможців надіслано до Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації. Проведення наступного ІІІ етапу відбудеться 18 листопада 2017 року на базі Вінницької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 3 о 10:00.

Зичимо нашим переможцям успіхів у наступному етапі!