Виберіть сторінку

ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса

ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика  у Донецькому національному університеті  імені Василя Стуса

На філологічному факультеті Донецького національного університету імені Василя Стуса пройшов ІІ етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Щороку він проводиться з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури та традицій  українського народу.

У конкурсі взяли участь 42 учасники, з яких 23 – студенти філологічного факультету та факультету іноземних мов, 19 осіб – представники фізико-технічного, економічного, юридичного факультетів, факультету  інформаційних і прикладних технологій та факультету хімії, біології і біотехнологій.

Урочисто відкрив ІІ етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в.о. декана філологічного факультету, доктор філологічних наук, професор Анатолій Загнітко. Він привітав учасників конкурсу, поділився спогадами про проведення конкурсу знавців української мови в Донецьку та підкреслив надзвичайну цінність слова: «Пригадую, як ще у Донецьку наш Університет приймав обласний етап, до нас тоді з’їхалося близько півтори сотні конкурсантів. Можна знайти дуже багато багатств, але, отримавши їх, ви не будете щасливими, адже щастя заховане у слові. Ми пізнаємо пам’ять через слово, майбутнє – через слово, ми відкриваємо себе через слово, ми реалізуємо себе через слово. Кожен з нас повинен стати поборником слова, захисником слова, оберегом слова!»

До привітань приєдналася в. о. завідувача кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор Людмила Коваль. Вона підкреслила знаковість цієї події для студентів: «Сьогодні ми маємо справді неординарну, але знакову подію, адже відзначаємо славетне свято, яке дає можливість утверджувати українську мову як державну, поширювати її престижність, нормативність, красу та милозвучність. Ви всі є словолюбами».

Студентки 3 курсу освітньої програми «Українська мова і література» Ірина Березнюк та Ольга Білоус розповіли про життєвий та сподвижницький шлях мецената та філантропа, культурного і громадського діяча Петра Яцика. Студентка 3 курсу Ілона Халаїм майстерно виконала музичну композицію «Карпати», надихнувши конкурсантів на творчі задуми та креативні ідеї.

Олена Топчій

 

 

Архіви

Приєднуйтеся до нас