Виберіть сторінку

Ольга Турченко про Міжнародний день права на встановлення істини у відношенні грубих порушень прав людини і гідності жертв

Ольга Турченко про Міжнародний день права на встановлення істини у відношенні грубих порушень прав людини і гідності жертв

Кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри конституційного, міжнародного і кримінального права юридичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса  Ольга Турченко про Міжнародний день права на встановлення істини у відношенні грубих порушень прав людини і гідності жертв

«З розвитком суспільства права людини набувають більшої цінності і значення, отримують ширшу підтримку. Це перемога не тільки захисників прав людини, але й всього людства.

24 березня проголошено Міжнародним днем права на встановлення істини у відношенні грубих порушень прав людини і гідності жертв. Рішення про це було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН 21 грудня 2010 року (№A/RES/65/196). Генеральна Асамблея запропонувала у своїй резолюції всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організацій та суб’єктам громадянського суспільства, включаючи неурядові організації і приватних осіб, належним чином відзначати цей день. Відповідно, у цей день проводяться заходи, покликані віддати шану тим, хто присвятив життя боротьбі за права людини або загинув у цій боротьбі.

Вибір цієї дати пов’язаний з днем вбивства відомого католицького священика і архієпископа Сан-Сальвадора – Оскара Арнульфо Ромеро, який засуджував порушення прав найменш захищених категорій громадян, очолював кампанію боротьби за права людини в Сальвадорі і за припинення збройної конфронтації, виступав проти всіх форм насильства, бідності, соціальної нерівності, вбивств і тортур.

Метою проведення цього Дня є визнання важливості заохочення пам’яті жертв грубих і систематичних порушень прав людини і важливості права на встановлення істини і справедливості; необхідності віддання данини поваги тим, хто присвятив життя боротьбі за заохочення і захист прав людини або загинув у цій боротьбі; визнання ідей гуманізму, захисту прав людини, захисту людських життів і заохочення людської гідності, необхідності діалогу і неприйняття всіх форм насильства з метою усунення збройної конфронтації.

Принципи толерантності та терпимості є на сьогодні загальновизнаними  і не викликають сумнівів. Вони бажані і очікувані, до їх утвердження прагнуть і на їх дотримання сподіваються, адже всі розуміють, що життя повинно мати перспективу, інакше воно може втратити всякий сенс. Зло ніколи не залишається без покарання – це істина, і в цьому є справжня справедливість».

Ольга  Турченко

Архіви

Приєднуйтеся до нас