Виберіть сторінку

Зустріч з представниками Комісії з журналістської етики

Зустріч з представниками Комісії з журналістської етики

Щойно закінчилася зустріч студентів спеціальності «Журналістика» з представниками Комісії з журналістської етики Куликов, Андрій Вікторович, Олексієм Погорєловим та координатором Проектів ОБСЄ в Україні Мариною Безкоровайною. Саме в тандемі ці дві установи ініціювали серію регіональних дискусій з метою виокремити найчутливіші кейси етичного характеру, що виникають на регіональному рівні.

Більше двох годин тривала зустріч із фаховою спільнотою Донецький національний університет імені Василя Cтуса – бо, як зазначила завідувачка кафедри журналістики Олена Тараненко, суперечлива тематика журналістської етики та професійних стандартів цікавить наших студентів та викладачів ще з довоєнних часів. Наочні докази зацікавленості – величезна кількість наданих студентами прикладів порушень принципів журналістської етики з боку медійників Вінниччини та взагалі України.

З особливим зацікавленням гості почули результати наукової розвідки студентки 4-го курсу Катерини Семивол, яка дослідила образ ОБСЄ, який формують на телеканалі «1+1» та довела, що журналісти вдаються до негативних фреймів та формують у глядача недовіру до місії.

Активну дискусію також викликала презентація прикладів з магістерської роботи Наталії Парамонової, що демонструє, як деякі медійні матеріали принижують внутрішньо переміщених осіб.

Як вважає Андрій Куліков, проблеми з етичністю подання інформації нерідко пов’язані з непрофесійністю медійників. Але є шанс покращити ситуацію – для цього потрібно зробити найбільшими гравцями медіа-ринку журналістів у союзі з аудиторією. «Закликаю підтримувати створення суспільного мовлення, власних засобів масової інформації на місцях, зокрема, інтернет-видань, – сказав пан Андрій молодим журналістам кафедри. Заміщуйте собою, своїми хорошими практиками, ті погані, які зараз існують!».

Архіви

Приєднуйтеся до нас