Виберіть сторінку

Проект «Лінія культури»: ми з України – ми робимо світ кращим!

Проект «Лінія культури»: ми з України – ми робимо світ кращим!

Група креативних менеджерів з міста Харків взяли участь в організації мистецького проекту «Лінія культури», основна ідея якого – «Ми з України – ми робимо світ кращим».

Одинією з організаторів є аспірантка кафедри політології та державного управління Донецького національного університету імені Василя Стуса – Михальська Валерія (науковий керівник – проректор з науково-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інновацій, доктор політичних наук, професор Нагорняк Тетяна Леонтіївна). Валерія з 2014 року працює менеджером креативних індустрій у місті Харків. Її проекти носять соціальний характер та спрямовані на формування позитивного іміджу міста зокрема та країни в цілому в очах зовнішнього споживача та самих містян.

Що таке «Лінія культури», який напрям вона має?

Проект складають три концерти-історії про українців, які своїм творчим надбанням сколихнули весь світ.

Головна мета проекту – об’єднати Україну та показати українцям, що будь-де, на Заході чи на Сході, наші співвітчизники не тільки розвивали українську культури, а й змінювали світ в цілому. Цим проектом ми хочемо зробити перші кроки для доведення того факту, що українська культура є частиною європейської та світової культурної спадщини. Проект покликаний розбити постімперські та пострадянські комплекси меншовартості та викликати в українців відчуття єдності і гордості за своїх земляків.

Проект демонструє, що українці з різних регіонів в різні часи внесли вагомий вклад у світову культуру та мистецтво. Не завжди пересічні українці усвідомлюють це, так само, як не завжди ми усвідомлюємо можливість формування спільних цінностей через культуру.

Для реалізації проекту було обрано три видатні українські постаті та три міста, в якому вони народилися.

Харків – форпост культури на сході України. Тут народився Джозеф Шилінгер, який допоміг кожному закохатись у джаз, адже саме він навчав джазу таких зірок світового масштабу як Гленн Міллер та Джордж Гершвін.

Вінниця – перлина Поділля, яке подарувало світу творчість Миколи Леонтовича, композитора української душі. І тепер українська душа лунає на весь світ у різдвяні свята.

Тернопіль – мала батьківщина оперної діви всіх часів, улюблениці Джакомо Пуччіні, чарівної Батерфляй Соломії Крушельницької.

В рамках проекту створена експериментальна музична програма, яка поєднує твори різних жанрів – українські хорові співи, опера і джаз. Музична програма супроводжується відеорядом – біографічними анімаційними міні-фільмами про життя трьох митців, яким присвячена подія.

Проект «Лінія культури» реалізований у партнерстві із Харківським національним академічним театром опери і балету імені М.В. Лисенка за підтримки Українського культурного фонду – державної установи, що має на меті підтримку української культури.

Концерт пройшов у Харкові та Тернополі. У Вінниці проект «Лінія культури» відбудеться 3 листопада у Будинку офіцерів, початок о 18.30.

За квитками звертайтеся до прес-центру (головний корпус Університету, ауд.614).

Поспішайте, кількість квитків обмежена!

Архіви

Приєднуйтеся до нас