Виберіть сторінку

Двадцять років традиції: Усеукраїнський диктант національної єдности в Стусівському університеті

Двадцять років традиції: Усеукраїнський диктант національної єдности в Стусівському університеті

Усеукраїнський диктант національної єдности – традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. Він не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб –акція єднання навколо рідної мови. Усеукраїнський диктант національної єдности  називають наймасовішим флешмобом осени. Уперше він відбувся в 2000 році.

Донецький національний університет імені Василя Стуса щорічно бере активну участь у відповідному заході. Не став винятком і 2020 р. попри карантинні умови. У своєму зверненні до колективу ректор університету Роман Федорович Гринюк наголосив, що життя внесло корективи в організацію та перебіг Всеукраїнського диктанту національної єдности, але аж ніяк не стало на заваді для його проведення! Навпаки – додало своєрідності, поєднуючи чарівне й мелодійне українське слово із сучасними технічними можливостями!

Усі здобувачі вищої освіти та співробітники Стусівського університету мали змогу написати диктант, скориставшись платформою MOODLE.

Захід відбувся традиційно в День української писемности 9 листопада 2020 року. У ньому взяли участь 127 осіб, з них: 90 осіб – студенти нефілологічних факультетів, 28 осіб – студенти філологічного напряму, 9 осіб – співробітники університету.

Текст диктанту передбачав перевірку знань з орфографії, синтаксису, пунктуації, а також зі змін в українському правописі. Переважна більшість учасників продемонструвала міцні знання з української мови.

На підставі рішення членів журі переможцями Всеукраїнського диктанту національної єдности – 2020 у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса визнано 28 студентів нефілологічних факультетів та 7 здобувачів освіти філологічного напряму, які написали диктант без жодної помилки!!!

Журі Всеукраїнського диктанту національної єдности

Архіви

Приєднуйтеся до нас