Виберіть сторінку

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого Україна і світова спільнота традиційно відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

З кожним роком історія все далі відділяє нас від вогняних років афганської війни. Але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і доньок України, долею одягнених у військові шинелі. Сьогодні виповнюється 30 років з часу виведення радянських військ з Афганістану – завершення кривавої війни, дорогою якої пройшли понад 160 тисяч українців.

15 лютого 1989 року із завершенням виводу радянських військ з Республіки Афганістан закінчилася страшна за своїми втратами і довга війна. Літопис афганської війни містить безліч прикладів героїзму, не применшує честь та гідність воїнів, які самовіддано виконували військовий обов’язок в горах та пустелях, в повітрі, в наступі та обороні, при врятуванні бойових товаришів та мирних жителів країни.

Окрім Афганістану українці несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Вони з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності.

Університетська родина ДонНУ імені Василя Стуса вітає воїнів-інтернаціоналістів, членів їхніх сімей з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ми дякуємо вам за мужність і витримку, бойовий та життєвий досвід, самовідданість і вміння долати труднощі. Ви знаєте справжню ціну війни і миру, усвідомлюючи свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Багато з вас знову стали на захист Батьківщини, боронячи кордони Східної України від агресора. Ви – взірець служіння народу та державі, приклад незборимої сили духу, героїзму та патріотизму.

Від усього серця бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя, добра та мирного неба на головою.

В глибокий шанобі ми схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто загинув, виконуючи військової обов’язок…

Архіви

Приєднуйтеся до нас